Hanna Shen 0

Waive EU (Schengen) visas for Taiwanese

188 signers. Add your name now!
Hanna Shen 0 Comments
188 signers. Almost there! Add your voice!
76%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

Petition to Members of  the EU Parliament to waive visa for Taiwanese

May we bring to your attention the unjust and unequal treatment of the citizens of Taiwan by the European Union. Currently, Taiwanese are required to obtain visas to travel to the EU, while citizens of the EU do not need to obtain visas to travel to Taiwan.
The UK and Ireland have already waived visas for Taiwan.

Taiwan met every requirement under the EU visa-waiver program.

Could you, please, take whatever action is necessary to eliminate the irritant of visa requirements for the Taiwanese as soon as possible?

======================================

我們望能提醒您注意歐盟對台灣公民的不公平對待. 歐洲公民旅行並不需要簽證,
但目前, 台灣人赴歐洲旅行仍需申請簽證. 而英國與愛爾蘭已經對台灣採取免簽證
措施.
台灣已經符合歐盟免簽證政策的各項需要.
可否請您, 盡快採取任何可行措施, 撤除對台灣人民所有令人不快的簽證要求?

=================================================

Polish version:

Apel do polskich europarlamentarzystów o zniesienie wiz dla obywateli Tajwanu udających się do Unii Europejskiej

Zwracamy się do Państwa z apelem o jak najszybsze wprowadzenie ruchu bezwizowego dla obywateli Tajwanu wybierających się do UE. Wizy dla Tajwańczyków zniosły już Wielka Brytania i Irlandia. Od 1 października 2009 roku Polacy są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz w przypadku przyjazdów krótkoterminowych (do 30 dni) turystycznych, handlowych, odwiedzin na Tajwan. Na Tajwanie mieszka coraz więcej Polaków – liczniejsza staje się grupa rodzin mieszanych. Ruch bezwizowy byłby dużym ułatwieniem dla rodzin polsko- tajwańskich. Gospodarka tajwańska to znaczne rezerwy walutowe, nowoczesne technologie i „know-how” w dziedzinach, w których Polska wciąż jeszcze mogłyby się sporo nauczyć. W 2009 roku tajwańskie inwestycje zagranicą wyniosły ok. 100 mld USD. Do tej pory Tajwan mało inwestuje w Polsce, ale coraz więcej firm tajwańskich jest zainteresowanych naszym krajem. Zniesienie obowiązku wizowego, a więc ograniczenie biurokracji, uatrakcyjni/ułatwi tajwańskim inwestorom przyjazd do Polski. Po zniesieniu wiz dla Tajwańczyków przez Wielką Brytanię liczba tajwańskich turystów odwiedzających Anglię wzrosła o 40% .Zniesienie wiz przyczyni się także do wzrostu liczby tajwańskich turystów odwiedzających Polskę. Kultura polska od lat cieszy się zainteresowaniem na wyspie. Maria Skłodowska-Curie czy Fryderyk Chopin są inspiracją dla wielu Tajwańczyków. Dr. Lien Chan – były wiceprezydent Tajwanu w hołdzie Janowi Pawłowi II ufundował pomnik naszego Papieża, który stanął w Toronto (Kanada). Coraz popularniejsza na wyspie jest polska literatura (to na Tajwanie dokonano pierwszych tłumaczeń na chiński Zbigniewa Herberta i Ryszarda Kapuścińskiego). Film Andrzeja Wajdy „Katyń” nie tylko odniósł sukces komercyjny ale spowodował duże zainteresowanie historią Polski. Tajwan wypełnił wszystkie kryteria stawiane przez EU państwom ubiegającym się o zniesienie obowiązku wizowego. Apelujemy do Państwa – europosłów Rzeczpospolitej Polskiej – o jak najszybsze zniesienie wiz dla Tajwańczyków.

Sponsor

http://rozmi.wordpress.com/ http://haniashen.blogspot.com/

Links

Share for Success

Comment

188

Signatures