anna moszkowicz

Prośba o pozostawienie Ks. Krzysztofa Wojcieszaka w parafii Ealing

208 people have signed this petition. Add your name now!
anna moszkowicz
208 people have signed. Add your voice!
21%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now


W związku z decyzją Księdza Prowincjała Tomasza Nowaczka MIC, o odwołaniu wszystkich księży z posługi w Parafii p/w NMP w Londynie, zwracamy się z pokorną prośbą o pozostawienie w naszej parafii ks. Krzysztofa Wojcieszaka.

Oświadczamy że,

Ks. Krzysztof Wojcieszak jest księdzem o najwyższym stopniu zaangażowania w opiekę nad stanem dusz osób przychodzących do naszego kościoła.

Zawsze sumiennie przygotowany do homilii wygłaszanych na Mszy św. , jego kazania są treściwe i wnoszą wiele w naszą duchową świadomość.

Jest jedynym księdzem w naszej parafii, który posługuje w modlitwach o uwolnienie, a także o rozpoznanie. Posługę tę pełni od ponad 3 lat. Obecnie, przynajmniej jedna osoba na dzień ma możliwość korzystania z tej posługi. Większość przypadków przysyłanych do ks. Wojcieszaka jest z innych parafii w Londynie. To pokazuje jak ważna i unikatowa jest jego posługa. Wiemy, ze Ks. Krzysztof ma wiele sukcesów w tej dziedzinie, a kilkanaście ciężkich przypadków skierował do egzorcysty.

To jedyny kapłan w całym Londynie leczący pogubione dusze rodaków. Jego nieobecność skazuje wiele osób na duchowe rozterki.

W parafii działa także dobrze zorganizowana grupa wiernych, wspierajaca ks. Krzysztofa w modlitwach o uwolnienie.

Nasza parafia skupia Polakow z różnych stron Polski, których kroki kierują się ku Bogu w nieszczęściach, z dala od wsparcia rodzin, a często w trudnych osobistych sytuacjach i zawsze dostają możliwość pomocy wyrwania się z uzależnień i otrzymują od ks.Krzysztofa pomoc oraz duchowe wsparcie.

Ks. Krzysztof Wojcieszak jest także najbardziej doświadczonym kapłanem, z którego rad korzystają inni księża w organizacji świąt i obchodów religijnych.

Ks. Krzysztof spotykał się z ludźmi osobiście i prowadził ich duchowo, dzięki czemu znał bardzo wielu parafian oraz ich problemy.

W naszej parafii zebraliśmy prawie 200 podpisów pod petycją o umożliwienie wiernym uczestnictwa we Mszy Św. trydenckiej. Ks. Krzysztof Wojcieszak był jedynym księdzem, który chciałby ją poprowadzić. Jego odwołanie rujnuje nasze plany.

Wszyscy bardzo kochamy księdza Krzysztofa, jest dla nas przykładem zaangażowanego pasterza, którego powołanie wypełnia sie w 100 procentach. To dla nas wzór pasterski, połączenie stanowczości i miłości, wiedzy i doświadczenia. Zawsze na straży Ewangelii przypomina swoim owieczkom o właściwej drodze do Boga. Jednocześnie ujmuje nas swoją skromnością, przypominając nam, że wszystkim zawsze kieruje Pan Bóg.

W związku z powyższym, czując ból i cierpienie na myśl o utracie takiego przewodnika Bożego, składamy na ręce czcigodnego Księdza Prowincjała błagania o pozostawienie księdza Krzysztofa w naszej parafii.

Pozostajemy także w głębokiej modlitwie, aby Najświętsza Maryja Panna otoczyła opieką naszą parafię i aby decyzja, którą Czcigodny Ksiądz Prowincjał podejmie, napełniła nas nadzieją i wdzięcznością.

Share for Success
208

Signatures