Parafianie Ealing 0

Petycja w sprawie dekretu odwołania księży z parafii Ealing

702 people have signed this petition. Add your name now!
Parafianie Ealing 0 Comments
702 people have signed. Add your voice!
71%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

W związku z odczytanym komunikatem wielebnego księdza Prowincjała apelujemy o wyjście naprzeciw potrzebom naszej wspólnoty parafialnej i ponowne rozważenie podjętej decyzji oraz takie jej wprowadzenie aby nie destabilizowała ona funkcjonowania parafii.

Jesteśmy przekonani, że dobro parafii, którą stanowią nasze rodziny, jest priorytetem w takiej samej mierze dla całej Rady Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów jak i dla nas.

Pragniemy podzielić się odczuciami jakie wywołał wśród nas odczytany w ubiegłą niedzielę komunikat. Jest nam niezmiernie przykro,iż nasi Duszpasterze zostali przedstawieni w nim jako osoby „wchodzące w układy i stronnictwa, (..) budujące napięcia i nieumiejący stworzyć zdrowej i zgodnej wspólnoty zakonnej.” Jako rozwiązanie tej, w opinii Rady Prowincji, „niedającej świadectwa życia wspólnoty” przedstawiono nam rozwiązanie pozbawione alternatywy, usunięcia naszych Duszpasterzy i przeniesienia ich do innych parafii.

Dostojna Rado Prowincji, drogi ks. Prowincjale, my parafianie, budujący i tworzący tę wspólnotę od lat, czujemy się w niej zupełnie inaczej a przecież to właśnie my ją stanowimy i do niej należymy. Uważamy iż nasi Księża, a w szczególności ks. Dariusz Kwiatkowski, ks. Paweł Nawalaniec i ks. Krzysztof Wojcieszak zostali potraktowani niesprawiedliwie, na podstawie decyzji Rady Prowincji, która w naszej ocenie jest zupełnie oderwana od realiów naszej parafii i działającego w niej Duszpasterstwa. Wywołało to wśród nas tym większe zdziwienie, że takiej treści komunikat został wystosowany przez dostojną Radę Prowincji i odczytany z tak dużym wyprzedzeniem. Nie sposób już w tej chwili nie zauważyć, iż tak wczesne ogłoszenie wspomnianego komunikatu powoduje rezonans napięć wśród parafian, co zdecydowanie nie służy budowaniu wspólnoty, której dobro jest przedmiotem naszej troski. Dla nas parafian,słowa z komunikatu, oceniające negatywnie pracę duszpasterską naszych księży są „jak miedź brzęcząca”, pozbawione miłości i troski o naszych Duszpasterzy, co w konsekwencji ukazuje nam brak troski o nas i nasze rodziny. Z perspektywy parafian na co dzień uczestniczących w życiu wspólnoty, zarzuty stronniczości i układów pod adresem księży są niezrozumiałe i krzywdzące. W naszej ocenie to powtórzenie poglądów i opinii wąskiej grupy osób szkodzącej na co dzień parafii. My parafianie, dla których kościół na Windsor Road jest drugim domem, niesiemy tym osobom dar modlitwy i przebaczenia.

Ufając, że skierowany do nas komunikat będzie przedmiotem ponownego rozeznania Rady Prowincji,prosimy aby objęło ono również, a może przede wszystkim nas, żywych członków kościoła na Ealingu, których rodziny i życie codzienne stanowią owoc pracy naszych Duszpasterzy.

Powierzając naszą parafię oraz całe Zgromadzenie Księży Marianów wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła i Św Ojca Stanisława Papczyńskiego, pozostajemy z darem modlitwy.

Członkowie Wspólnoty Parafialnej Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Ealingu.

Share for Success

Comment

702

Signatures