SOS linka pre zvierata v nudzi SOS linka pre zvierata v nudzi 0

Petícia za odbratie sučky a zákaz chovu pre majiteľa z Veľkej Idy

454 people have signed this petition. Add your name now!
SOS linka pre zvierata v nudzi SOS linka pre zvierata v nudzi 0 Comments
454 people have signed. Add your voice!
46%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

Na SOS linku pre zveratá v núdzi bol nahlásený prípad týrania v obci Veľká Ida. Majiteľ dvoch sučiek pán B. psíkov dlhodobo zanedbáva, prežívajú len vďaka susedom. Obe sučky sú na reťaziach, bez púšťania. Jedna z nich mala pred polrokom šteniatka,ktoré začal rozdávať... Rómom, nakoniec zvyšné skončili v útulku a uhynuli. Napriek tomu pán B.odmieta kastráciu súk! Druhá sučka má teraz malé šteniatka, celú dobu čo rodila a kojila,bola na reťazi. Tým bol porušený zákon o veterinárnej starostlivosti. Zlý stav psov bol potvrdený aj veterinárom ktorý nechce byť menovaný a pred rokom oba psíky zachraňoval, boli kosť a koža.

K prípadu sme oslovili RVPS Košice okolie ktorí viackrát vykonali kontrolu a nedostatky potvrdili. Za prítomnosti polície a RVPS bola inšpektorka SOS linky navštíviť majiteľa a vyžiadať ho o vydanie sučky aj s mláďatami. Majiteľ sa psov nechcel vzdať, opätovne odmietol aj kastráciu a RVPS vyriešilo situáciu nariadením odobratia 7 čerstvých mláďatok od matky pričom matka musela ostať u týrajúceho majiteľa.

Pri zistení nedostatkov a prekročení zákona môže RVPS zakázať tyranovi chov na dva roky, no neučinili tak. Mláďatá potrebujú matku, preto Vás žiadame o pomoc podpísaním tejto petície, ktorá bude odovzdaná ŠVPS a bude kontaktovaná zvieracia ombudsmanka. Žiadame o odboratie oboch sučiek z nevhodných život ohrozujúcich podmienok a zákaz chovu pod hrozbou pokuty pre majiteľa.

Ďakujeme za podpis každého komu nieje život nevinných tvoríkov ľahostajný.

Fotky k prípadu môžete nájsť na oficiálnej fb stránke SOS linky:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=...


Share for Success

Comment

454

Signatures