Qodrat Shfi 0

اعتراض به انجمن علمی داروسازان برای سهم خواهی از کلینیکال پاتولوژی

105 people have signed this petition. Add your name now!
Qodrat Shfi 0 Comments
105 people have signed. Add your voice!
11%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر شانه ساز

ریاست انجمن علمی داروسازان ایران

با سلام

پیرو فرمایشات جنابعالی در خصوص امکان شرکت داروسازان در دوره کلینیکال پاتولوژی، آنهم در بحبوحه اعتراضات همکاران پزشک ما به ورود و سهم خواهی دیگر رشته ها به حوزه تخصصی شان، جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان داروسازی سراسر کشور، مخالفت صریح خود را اعلام میداریم. بر کسی پوشیده نیست که دوره دکتری عمومی داروسازی متشکل از واحدهای متنوع و سخت درسی چه از لحاظ تئوری و چه از لحاظ عملی می باشد. رشته ای تحقیقاتی با زمینه های کاری مختلف. اصل آن است در هر جای دنیا و هر رشته ای که در آن دانشجو مشغول به تحصیل باشد ، متناسب با واحدهایی که میگذراند در حرفه ای مشغول به کار شود. تغییرات در کوریکولوم آموزشی همیشه نتایج مثبت به بار نمی آورد. موارد زیر به خوبی ، گواه ما بر مخالفت با این طرح می باشد.

1. عدم وجود واحدی تحت عنوان ""پاتولوژی"" در کوریکولوم آموزشی رشته داروسازی

2. عدم تسلط کامل داروساز بر پاتولوژی بالینی با وجود گذراندن واحدهای مرتبط آزمایشگاهی

3. در صورت باب شدن چنین مداخلات بین رشته ای، دانش آموختگان رشته های دیگر اعم از لیسانس و غیرلیسانس، به صرف گذراندن واحدهای مشابه ، می توانند به سهم خواهی از زمینه های کاری داروسازان بپردازند

4. طرح تاسیس آزمایشگاه های طبی توسط داروساز به شدت با مخالفت تیم پزشکی روبرو خواهد شد همانطور که داروسازان با هرگونه اقدام ناعادلانه علیه رشته خود مخالفت می کنند

5. عملی شدن این طرح ، ممکن است به کمرنگ شدن زمینه های کاری تخصصی داروسازی منجر شود

رشته داروسازی هم اکنون در یکی از حساس و پر تنش ترین مقاطع خود قرار دارد؛ افزایش تصاعدی فارغ التحصیلان این رشته و تاسیس بی مورد دانشکده های داروسازی از یک طرف و نیاز مبرم به گسترش طیف فعالیت های یک داروساز در جامعه با توجه به سطح زندگی مردم از طرف دیگر ، ایجاب می کند که با اقدامات مناسب و به جا به این مهم یعنی ملموس شدن نقش داروساز در جامعه بیش از پیش بپردازیم.

"مسئولان محترم انجمن داروسازان!

آیا بهتر نیست به جای دست گذاشتن بر روی مشاغل دیگر ، سعی در بهبود اوضاع داروخانه ها ، تثبیت نقش داروساز در چرخه درمان ، ایجاد کلینیکهای مشاوره دارویی در کلینیکها و بیمارستانها ، تعیین حق مشاوره مناسب و خیلی از اقدامات موثر دیگر داشته باشید؟ راه های زیادی برای اشتغال و درآمدزایی داروسازان وجود دارد که منطبق با تخصصشان باشد"".

حق و حقوق داروسازان بالینی هنوز مشخص نیست. بهتر است کفه ترازوی عدالت در این مورد و خیلی از مواردی که ذکر شد و نشد برقرار شود . در سیستمی کار کنیم که حقی ضایع نشود و همه رضایت داشته باشند. در آخر نیز خواهشمندیم دغدغه و نگرانی جامعه عظیم دانشچویان و فارغ التحصیلان را درک کرده و با تفکر بیشتر با همکاری هم در جهت اقدام های موثرتر گام برداریم.

با تشکر

دانشجویان و فارغ التحصیلان داروسازی سراسر

Share for Success

Comment

105

Signatures