milad bafarassat 0

اعتراض به تخلفات صورت گرفته در آزمون کارشناسی ارشد رشته ام بی ای و مدیریت اجرایی سال 1393

50 people have signed this petition. Add your name now!
milad bafarassat 0 Comments
50 people have signed. Add your voice!
5%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

جناب آقای دکتر رضا فرجی دانا
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
با سلام و احترام
همانطور که مستحضر هستید در تاریخ 24/11/1392 آزمون ورودی کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی به کد رشته 1148 برگزار گردید. اما متاسفانه تخلفات و ایراداتی اساسی در زمینه طرح سوالات و نیز در زمینه مسایل اجرایی آزمون مشاهده گردیده است که یقینا منجر به بی عدالتی های گسترده ای در سنجش و پذیرش متقاضیان این رشته خواهد شد. ما شرکت کنندگان این آزمون وظیفه و حق خود می دانیم این موارد را گزارش کنیم تا اقدامات لازم برای جلوگیری از تضییع حقوقمان صورت گیرد و در آینده نیز این موارد کمتر مشاهده شوند. لذا پیشاپیش از صبر و حوصله جناب عالی در توجه به این موارد سپاسگزاریم.
تخلفات و ایرادات مشاهده شده به شرح زیرند:
1- از 100 سوال زبان 25 سوال عینا سوالات آزمون روز قبل رشته مجموعه مدیریت بوده است و بعضی از سایتها نیز در شب آزمون اقدام به انتشار این سوالات کرده و انها را سوالات احتمالی آزمون پیش رو معرفی کرده بودند که این امر سبب شده است که عده ای با دراختیار داشتن این سوالات آنها را به راحتی پاسخ دهند و همچنین وقت آن را به دیگر قسمت های این آزمون اختصاص دهند.
طراحان سوالات کنکور بر چه اساس و با چه منطقی سوالات تکراری را در آزمون دو رشته مختلف و در دو روز مختلف قرار داده اند و آیا این بی توجهی به سرنوشت هزاران متقاضی آزمون کارشناسی ارشد مصداق بارز تخلف و بی مسوولیتی و زمینه ساز ایجاد بی عدالتی نخواهد بود؟ آیا طراحان سوالات کنکور نسبت به این موضوع آگاهی ندارند که پس از برگزاری آزمون احتمال خارج گردیدن سوالات بسیار بالا بوده و در نتیجه نباید سوالات دو روز مختلف مشترک باشند؟ و اگر چنین است آیا نباید با این تخلفات برخوردی قاطع صورت گیرد و حقوق از دست رفته بسیاری به آنها باز گردد؟
از طرف دیگر خارج کردن سوالات امتحانی طبق قانون امتحانات تخلف محسوب میگردد. باید مشخص گردد این افراد سوالات مذکور را از چه طریقی و به چه هدفی از آزمون خارج کرده اند و یا از چه طریقی به دست آورده اند و هدف آنها از انتشارآنها در شب آزمون چه بوده است.

2- در بسیاری از حوزه های امتحانی پس از اتمام زمان پاسخ گویی به دفترچه اول دفترچه ها جمع آوری نشده است و با توجه به اینکه کنکور رشته ام بی ای یک آزمون به شدت رقابتی است، استفاده از زمان اختصاص داده شده به دفترچه دوم برای پاسخ دادن به سوالات دفترچه اول، حق داوطلبانی که هر دفترچه را در زمان قانونی آن پاسخ داده اند به شدت ضایع می کند.
همچنین در بسیاری از حوزه ها به داوطلبان کنکور مدیریت اجرایی اجازه داده شده است که تا پایان زمان آزمون متقاضیان رشته ام بی ای به سوالات خود پاسخ دهند که این امر باعث ضایع شدن حق بسیاری از متقاضیان رشته مدیریت اجرایی نیز خواهد شد.

3- در حوزه های امتحانی نیز تخلف های بسیاری صورت گرفته و از امانت دانشجویان نه تنها صیانتی نشده بلکه با توجه به گفته های داوطلبان در بعضی موارد به بدترین شکل ممکن حقوق آنها تضییع گردیده است. از بد بودن و سرد و یا تاریک بودن بعضی از حوزه های امتحانی هم که بگذریم، در بسیاری از حوزه ها شروع آزمون تا نزدیک به 1 ساعت تاخیر داشته که به نوبه خود، باعث خسته شدن و مضطرب گردیدن بسیاری از داو طلبان شده است. در بعضی موارد نیز ظاهرا زمانی کمتر از وقت قانونی آزمون در اختیار داوطلبان قرار داده شده است. در مجموع شرایط این آزمون برای همه داوطلبان مساوی نبوده است. برخی از مجریان آزمون و مراقبان هم به وظایفخود آشنا نبوده اند و در مواردی خود باعث بی نظمی جلسات گردیده اند.

باتوجه به اینکه معترضان از شهرهای مختلف می باشند، لذا با شماره داوطلبی مراتب اعتراض خود را اعلام می دارند.

مجددأ از توجه عالی سپاسگزاریم.
امید است ضمن رسیدگی به شکایات داوطلبان از وقوع چنین بی عدالتی هایی در آزمون های آینده جلوگیری بعمل آید.

Share for Success

Comment

50

Signatures