Monika Valkyra 0

Odobratie vychudnutého teliatka na Sihoti

128 people have signed this petition. Add your name now!
Monika Valkyra 0 Comments
128 people have signed. Add your voice!
13%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

Že svet nieje spravodlivý viem dávno, ale čo sa deje v Nitre v mestskom parku Sihoť je až také bezprávie na zvieratách, že nemôžem mlčať.

Prosím Vás, dočítajte to do konca a podporte pomoc zdieľaním, pretože len ak sa zmedializuje, že zvieratá sú v katastrofálnom stave, hladné, smädné s poprerastanými kopýtkami, jedine vtedy, ak sa o tom ľudia dozvedia mám šancu niečo dosiahnuť.

Dosť ma udivuje, že pre tieto zvieratá nieje dosť peňazí ani na základnú zdravotnú starostlivosť a na potravu, zatiaľ čo v Nitre si dávajú náš Pán prednosta na svoj mestský úrad žalúzie. 16 kusov žalúzií za 16 000 eur !!! Ešte minulé leto som za pomoci organizácie "Psia duša" riešila, že zvieratká mali tak poprerastané kopytá, že hrozila degenerácia kostí. Riešila som aj to, že na páliacom slnku nemali ani kúsok chládku a možnosť skryť sa, ale to sa nedoriešilo.

Asi v najhoršom stave je teliatko, ktoré býva pravidelne zavreté samé, nemusím byť zootechnik, aby som videla ako extrémne chudé, hladné a vylakané je. Veď prikladám fotá a pokiaľ by niekto pochyboval kľudne oslovím zverolekárov, nech mi uvedú stanovisko.

Zo známym P. Obertášom sme vo veci kontaktovali P.Stančíka, referenta pre poľnohospodárstvo, zamestnanca MsU v Nitre. Stanovisko zverejnil aj P. Obertáš, dovolím si citovať.

"Vážení obyvatelia Nitry nie som ani ochranca zvierat ani zootechnik ako si dovolil vytknúť mi p. Stančík z MsÚ, ktorý má na starosti zvieratá v parku, ale na základe podnetu a fotografií od Monika Valkyra som zavolal na MsÚ a spýtal som sa zodpovedného pracovníka na zdravotný stav teliatka v parku na Sihoti, ktoré vidíte na priložených fotkách. Reakcia p.Stančíka bola jednoznačná teliatko na fotkách je zdravé a nič mu nie je. Mesto si z verejných financií platí veterinára, ktorý by mal robiť pravidelné zdravotné prehliadky. Po mojom konštatovaní, že sa pýtam pracovníka MsÚ na základe podnetu a fotiek od občana, či je všetko v poriadku zamestnanec MsÚ skonštatoval, že poslednom období je v Nitre toľko odborníkov na zdravotný a veterinárny stav zvierat chovaných v parku pomaly viac ako veterinárov. Na záver som sa spýtal p. Stančíka zamestnanca MsÚ (toto slovko zdôrazňujem), či si môžem aj písomne vyžiadať jeho stanovisko k zdravotnému stavu zvierat chovaných v parku.

Jeho poznámka na občana, ktorý sa chcel informovať bola nasledovná "Nech sa páči vyžiadajte si VY TO MÁTE VO ZVYKU p.Obertáš"

Toto bola reakcia zamestnanca mesta, ktorý je platený z verejných financií a, ktorý sa vzorne stará aj o psie výbehy v meste.

Nechám na vaše uváženie a samozrejme na odbornosť p. Stančíka a ošetrujúceho veterinára, či teliatko na fotkách je zdravé už na prvý pohľad, my sme predsa len neznalí občania odborne nevzdelaní a zbytočne zvedaví, pridávajúci prácu niektorým zamestnancom verejnej správy."

JA, ako obyčajný občan mesta Nitra som sa rozhodla venovať svoj čas, financie a energiu aby som poukázala na bezprávie, ak to má pomôcť, som ochotná osloviť mestský úrad v Nitre s návrhom, že dané žalúzie, ktoré si idú dať montovať im obstarám a zabezpečím firmu na montáž ja, ale nie v cene 16 000eur, ale v cene nižšiej. Rozdiel ceny by mohol byť venovaný na veterinárnu pomoc zvieratám v Nitrianskom útulku a v Mestskom parku Sihoť.

Posledná prosba v tomto "boji s veterními mlynmi" za tých, čo sa sami brániť nevedia.

Ak poznáte niekoho, kto pracuje v nejakom médiu (časopis, tv, rádio, čokoľvek) prosím, označte ho v komentároch, alebo ho upozornite na túto situáciu.

Žiaľ, jednotlivec zmôže premálo, len keď sa o to bude šíriť ďalej máme možnosť niečo dokázať a o každom mojom ďalšom kroku budem informovať verejne.

Bc. Monika Ziková

Share for Success

Comment

128

Signatures