שמרית שי 0

הכנסת הזנה לבית הספר

79 people have signed this petition. Add your name now!
שמרית שי 0 Comments
79 people have signed. Add your voice!
20%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

אני זקוקה לתמיכתכם בנושא חשוב מאין כמותו - הזנה בבית הספר (בריאות ילדינו). עד גיל שש מקבלים ילדינו בגנים תזונה נכונה ע"פ הוראות והנחיות משרד הבריאות. מרגע שהם עולים לבית ספר בשנים בו הם זקוקים לזה ביותר, באופן אבסורדי הכול משתנה. מארוחות מאוזנות הם נאלצים "לחיות" עד שהם מגיעים הביתה על כריכים. מחקרים הראו קשר ישיר בין תזונת ילדינו:

לסיכוי לחלות ביתר לחץ דם בהמשך החיים.

ממצאי הרישום מהשנים 1997-2012 מצביעים על עלייה של 64% בסוכרת בילדים בגילאים 0-17.

כל ילד שלישי בישראל סובל ממשקל עודף. בעשורים האחרונים נצפתה עלייה משמעותית בשכיחות השמנת יתר, השמנה בגיל הילדות וההתבגרות הפכה בממדיה למגיפה בעולם המערבי, הגורמת להפרעות אנדוקריניות, סיכון למחלות לב וכלי דם, כבד שומני, הופעת אבנים בדרכי המרה, דום נשימה חסימתי בשינה, תופעות אורטופדיות, קשיים נפשיים וכו'.מחקר שפורסם בשנת 2012 בכתב מצא כי 82% מהילדים שסבלו מהשמנת יתר בילדותם הוסיפו לסבול מהשמנה בבגרותם.

מחקרים הראו כי תזונה נכונה נותנת אנרגיה, משפרת ביצועים, מקלה על התרכזות בלימודים, ואפילו מקצרת את זמן הכנת שיעורי הבית. בנוסף, המראה שלהם ישתפר: השיער יראה בריא, העיניים בורקות, והגוף חטוב יותר.

באנו לגבעות בר משום שהחיים בקהילה ביישוב מאפשרים לתושב לקחת חלק פעיל בניהול חייו בקהילה ובקביעת סדר היום הציבורי. לדעתי אין נושא רגיש וחשוב, בעל השלכות על היקרים לנו מכל מהנושא הזה, אל תזלזלו בו.

אני מציעה שנתאגד עם ההורים מהישובים האחרים, נחתים עצומה של כל ההורים, ניפנה ליו"ר המועצה עם הנתונים המדאיגים ובקשה להזנה בבתי הספר. המועצה יכולה לרכוש קרוואן שהוא חדר אוכל או שלל פיתרונות אותם נימצא ביחד. זה ישוב בהקמה, מה שאנחנו נעשה פה יישאר לדורות הבאים. עוד יבואו מרחבי הארץ לקחת דוגמא מאיתנו להזנה חיונית בבתי הספר.

אם אתם אומרים לעצמכם שאנחנו גדלנו והסתדרנו יפה גם בלי, אל תשלו את עצמכם. אנחנו היינו ביסודי לפני תוכנית אופק חדש עם שעות לימוד אחרות ואכלנו צהריים בבית.

Share for Success

Comment

79

Signatures