Ridas Bloze 0

Gineitiškių šaligatvis

235 people have signed this petition. Add your name now!
Ridas Bloze 0 Comments
235 people have signed. Add your voice!
24%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

Dėl šaligatvio Gineitiškių gatvėje.

Mes, Gineitiškių gyventojai, atstovaujantys mūsų bendruomenės viešąjį interesą, kreipiamės į Vilniaus raj. s ir Vilniaus m savivaldybes, Zujūnų seniūniją ir susisiekimo ministeriją dėl pavojingos ir nepatenkinamos transporto situacijos nuo Pašilaičių galinio troleibusų žiedo iki Vakarinio aplinkkelio Pavilnionių gatve ir toliau Gineitiškių gatve iki Gineitiškių, Antežerių ir dalinai Zujūnų. Šiame ruože nėra įrengta nei šaligatvių, nei dviračių ar pėsčiųjų takų. Tuo tarpu, nutiesus Vakarinį aplinkkelį, visa tai įrengta po keliolika metrų į abi magistralės puses puikiai, net su šviesoforais dviratininkams ir pėstiesiems, kurių nėra ir būti negali, nes gatvėje nėra ne tik kad šaligatvių ar takų, net ir kelkraščio nėra. Po kiekvieno lietaus yra užlieta visa gatvė pilnai ir nėra jokios galimybės praeiti.

Vilniaus rajono 2016-2023 metų strateginis plėtros plane Jūs numatėte išvystyti dviračių takų tinklą pagal parengtą dviračių takų specialųjį planą (p. 3.1.3.1.), išvystyti pėsčiųjų takų tinklą pagal parengtą pėsčiųjų takų specialųjį planą (p. 3.1.3.2.). Šiems punktams įgyvendinti buvo planuota gauti per 3 mln. Eurų iš ES struktūrinių fondų. Tačiau jau praėjo net treji metai, o planai liko tik planais, kaip ir Vilniaus rajono savivaldybės

2008 – 2015 m. strateginiame plėtros plane, kuriame (§ 6.3, p. 3.2.1.3) Jūs buvote numatę dviračių takų įrengimui ir atnaujinimui skirti 2 mln. €. Tačiau apgailestaujame, kad jokių takų mūsų gyvenvietėje nebuvo įrengta.

Taigi, iki miesto viešojo transporto ar iki miesto, nueiti ar nuvažiuoti dviračiu yra itin pavojinga o dažnai ir neįmanoma. Arba mes privalome į Vilniaus centrą važiuoti nuosavu transportu.

Manome, kad šiuo konkrečiu klausimu Vilniaus raj. Savivaldybė galėtų apjungti savo galimybes su Vilniaus miesto savivaldybe, bei Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos įsipareigojimais ir finansinėmis lėšomis, kurios, beje, kelių tiesime kas metai ne visos panaudojamos . Štai keletas punktų iš Septynioliktos Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos:

95.8. investuosime į viešojo transporto naudojimo skatinimą. Keliame tikslą, kad visos gyvenvietės būtų patogiai pasiekiamos viešuoju transportu ...

95.14. daug dėmesio skirsime dviračių infrastruktūros plėtrai ir dviračių naudojimui susisiekimui miestuose skatinti. Sieksime, kad gatvių bei priemiesčių kelių tiesimas ir modernizavimas būtinai apimtų ir lygiagrečios tinkamos kokybės susisiekimui dviračiais bei pėsčiomis skirtos infrastruktūros plėtrą;

Gal būt verta pasisemti pavyzdžių iš kitų rajonų ir miestų. Pvz. Kauno rajono ir miesto pastangomis nutiestas dviračių ir pėsčiųjų takas nuo centro iki pat Kačerginės.

Tikimės, kad Jūs priimsite palankius mums sprendimus ir nenuvilsite savo potencialių rinkėjų.

Gineitiškių gyvenvietės bendruomenė

Share for Success

Comment

235

Signatures