Nadiya Pashkova 0

Відкрите звернення громадських організацій України до Президента України В.Ф.Яну

32 people have signed this petition. Add your name now!
Nadiya Pashkova 0 Comments
32 people have signed. Add your voice!
32%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

Шановний Вікторе Федоровичу!

Ми, представники громадських організацій України, що підписались під цим зверненням, впевнені, що Ви проінформовані про тривожні події, які відбуваються  в Республіці Білорусь після виборів Президента цієї держави. Увесь цивілізований світ шокований від необґрунтованого застосування білоруськими спеціальними службами сили до представників громадянського суспільства, політичних сил та кандидатів в Президенти Республіки Білорусь.

Провідні європейські політики та інституції вже висловили своє  обурення фактами грубого насилля, якого зазнали  білоруські громадські активісти та політичні діячі, а також  закликали Президента  Республіки Білорусь О.Лукашенка негайно припинити каральні поліцейські акції.

Так інформуємо Вас про те, що 20.12.2010 р. співробітниками КДБ Республіки Білорусь був здійснений напад на офіс провідної правозахисної організації «Вясна», яка спільно з Білоруським Хельсинським Комітетом (БХК) проводила незалежне позаполітичне спостереження  на виборах Президента Республіки  Білорусь. У результаті цього нападу на  правозахисні організації, які не  мали жодного стосунку до політичної боротьби,  були затримані їх лідери (В.Стефанович, О.Гулак, В.Лабкович, Н.Лойка, С.Сис, А. Полуда, О. Жлутка, К. Стародубец, В.Чернявский та  багатьох інших), а також було конфісковано офісну та комп’ютерну  техніку.  Мета цієї спецоперації  проти правозахисників «Вясни» була спрямована на зрив незалежного спостереження на виборах Президента Республіки Білорусь, визначалась намаганням приховати від міжнародної спільноти реальний перебіг голосування та прагненням посіяти страх серед активної частини білоруського суспільства.

Громадські організації України  вважають, що офіційна реакція  влади України на події в Республіці Білорусь  на цей момент є вкрай млявою та невиразною. МЗС України обмежилось лише заявою щодо стурбованості «непропорційним застосуванням сили до учасників  акції протесту», яка навіть не була розміщена на офіційному сайті Міністерства.  У той час, коли в Республіці Білорусь грубо порушуються громадянські права та політичні свободи людини,  відсутність публічного засудження дій білоруської  влади з боку України  негативно впливає на її міжнародний імідж та європейські перспективи.

Громадські організації України просять Вас, пане Президенте, публічно висловити свою позицію щодо застосування білоруською владою насилля до громадянських активістів та політичних діячів цієї держави. Вважаємо за доцільне Ваше особисте звернення до Президента Республіки  Білорусь О.Лукашенко із закликом припинити каральні поліцейські операції, провести розслідування фактів порушення прав людини та притягнення до відповідальності винних у  необґрунтованому застосуванні  сили.  Упевнені, що Ваш наполегливий заклик  до офіційної влади Республіки Білорусь  дотримуватись прав й свобод  людини не тільки не погіршить україно-білоруських відносин, а й виведе їх на публічний рівень, що відповідатиме стандартам європейської дипломатії.

Пане Президенте, Ваша публічна реакція на тривожні події в Республіці Білорусь надзвичайно важлива також і для громадянського суспільства України. Публічне засудження дій білоруської влади буде свідчити про усвідомлення політичною елітою України необхідності  дотримання прав  та свобод людини, що є найвищими цінноястями держави.  

У той же час,  відсутність реакції з Вашого боку на ці події   недвозначно свідчитиме про те, що  українська влада готова приносити права людини в жертву політичним, міждержавним чи міжособистісним інтересам. Мовчання тотожне солідаризації та готовності брати приклад, пане Президенте!


Share for Success

Comment

32

Signatures