Mehdi Hadavi 0

نامه پزشکان به ریاست جمهوری

4170 people have signed this petition. Add your name now!
Mehdi Hadavi 0 Comments
4170 people have signed. Add your voice!
21%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

محضر مبارک ریاست محترم جمهوری

جناب آقای دکتر روحانی

با عرض سلام و تحيت

احتراما" نامه زیر ، که به امضای جمعی از پزشکان این کشور می رسد ، رنج نامه ای کوتاه از مشکلات ، دغدغه ها و نگرانی هایی است که در طول ۴ سال گذشته بر وزارت بهداشت و درمان دولت حضرتعالی گذشته است. حضرتعالی بهتر از هر کسی میدانید که پزشکان این مرز و بوم ، در تمام زمان ها یار و یاور مردم و نظام بوده اند.خدمت داوطلبانه تعداد كثيري از پزشکان در طي جنگ تحميلي و حضور در مناطق محروم و دور افتاده جهت خدمت طي سال هاي اخير مثال هايي از اين همراهي بي شائبه بوده است .حمايت از گفتمان تدبير و اميد در كنار همه ملت درانتخابات میلیونی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ نيز از آخرين افتخارات اين صنف مي باشد.

اما متاسفانه وزارت بهداشت تحت مديريت جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی در طول ۴ سال گذشته دست به اقداماتي زده است كه ناچاريم جهت جلوگیری از این روند آسيب زا و غیر کارشناسانه و ابتر نماندن تمام تلاش هايي كه براي اصلاح امور نموده ايم ، با اين نامه مستقيما دست به دامان جنابعالي شويم تا در انتخاب وزیر بهداشت دولت دوازدهم ، توجهي ويژه بنمایید تا هرچند آب رفته به جوی باز نمي گردد اما شاید آرامشي شامل حال بهداشت و درمان این مملکت گردد. طرح تحول که میتوانست و هنوز هم میتواند کارنامه ای بسیار درخشان در لیست زحمات تحت مدیریت شما داشته باشد ، به علت بی انضباطی های شدید در آستانه تبدیل به پاشنه آشیل دولت تدبیر و امید است .

ذیلا" به نمونه هايي از اقدامات غيرمدبرانه مجموعه وزارت بهداشت اشاره خواهیم کرد :

۱- عدم پیگیری براي اجراي واقعي نظام ارجاع و سطح بندی و تبیین منع خود ارجاعی که از عوامل اصلی تقویت اقتصاد سلامت خواهد بود.

۲- امنيتي نمودن بي مورد و استفاده از نیروی ضد شورش و گارد ویژه و ضرب و شتم پزشکان متخصص در تجمع مسالمت آميز گروه متخصصین رادیولوژی مقابل وزارت بهداشت به جاي استفاده از رويكرد شنيدن سخن مختلف و استفاده از روش هاي اقناعي در ۲۶ دی ماه سال ۹۴

۳- وجود ابهامات مالی فراوان در طرح تحول سلامت

۴- دستکاری هدفمند با اهداف صنفي خاص در کتاب کالیفرنیا ، به نحوی که مي توان ردپاي رشته هاي تخصصي مدیران عالی رتبه وزارت ایشان را در این دستکاری پيدا نمود.

۵- خلف وعده هاي مكرر در خصوص دستمزد پزشکان عمومی شاغل در طرح پزشکان خانواده شهری استان فارس و مازندران

۶- ایجاد زمينه تنش و دلسردي در رشته پاتولوژی با خلق بخشنامه های جنجالی و متشنج کردن گروههای علمی و ایجاد رعب و وحشت بجای تدبیر و دادن امید

۷- کاهش تعرفه و کد در مورد رشته بیهوشی به میزان ۲۵ درصددر سال ۹۶ که حتي برای کارشناسان نيز عجیب و دور از کارشناسي حداقلي مي نمود.

همچنین کاهش تعرفه برای رشته های رادیولوژی ( سونوگرافی ) ، با وجود نرخ تورم ۱۲% توسط بانک مرکزی که با هیچ عقل سلیمی سازگار نیست و نخواهد بود.

ضمنا در اين برنامه كاهش تعرفه ها ، با توجه به اخبار واصله ، گروههايي كه نزديكي بيشتري با برخي مسولان داشته اند برخي موارد را از شمول كاهش تعرفه حذف كرده اند .

۸- تاخیر بعضا" یک ساله در پرداختی پزشکان در حال خدمت در مناطق محروم

۹- تبدیل مجموعه وزارت بهداشت به وزارتی با شائبه ویژه خواری و رابطه ، من جمله تصویب بخشنامه های مربوط به کاهش طرح ضریب کا رشته روانپزشکی و امکان مسولیت فنی ازمایشگاه برای phdهای رشته های علوم پایه( با اعمال نفوذ احتمالی برخی از مقامات بلندپایه وزارت بهداشت)

۱۰- عدم نگاه کارشناسی بی طرف و ضابطه مند به تداخلات بین رشته ای و ابلاغ بخشنامه های احتمالا سفارشی و تبدیل رشته های PhD به رشته های بالینی

۱۱- پروژه ی واگذاری امر حاکمیتی "نظارت بر مراکز درمان اعتیاد " به نهادی غبر تخصصی که این واگذاری دارای اشکالات متعدد شکلی و ماهوی است و تنظیم دستورالعمل اجرایی آن به طرز بی سابقه ای متناقض با قوانین صریح مملکتی و اصول حقوقی جمهوری اسلامی، همراه با به مخاطره انداختن مصالح بیماران می باشد.

۱۲- پروژه پذیرش فرمایشی دستیار پزشکی قانونی و مسمومیتها انحصارا از بورسیه های سازمان پزشکی قانونی و لغو سهمیه ی آزاد در پذیرش دستیار برخلاف کوریکولوم آموزشی که خود به رشد و بالندگی این رشته ی خطیر آسیب میزند و عواقب کارشناس غیر مستقل درآینده گریبانگیر ملت خواهد شد.

متاسفانه لیست بسیار بلندتری از این اقدامات عجیب و دور از تدبیر در عملكرد جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی وجود دارد که بر این اساس تصمیم گرفتیم تا نگرانی عمیق خود را بوسیله این نامه خدمت شما عرض نماییم.

امیدواريم به پشتوانه تدبیر و انتخاب جنابعالی شاهد انتخاب مدیری شایسته تر در كشتي سلامت كشور باشيم تا از تکرار این وضعیت نا بهنجار جلوگیری گردد و به سرانگشت تدبير گره نگراني های جامعه پزشکی در حفظ شرافت حرفه اي و درمان بيماران را بگشاييد تا بتوان در سايه آرامش و مديریت كلان نگر در وزارت بهداشت و درمان بهترين خدمتگذاري براي مردمان اين كشور ممكن شود.

در انتها نیز از جنابعالی استدعا داریم وقتی را برای برگزاری جلسه ملاقات عمومی با پزشکان دردمند امضا کننده این نامه اعلام نمایید تا جزییات بیشتری از مشکلات موجود را به شما منتقل نماییم.

Share for Success

Comment

4170

Signatures