Skip to main content
StemvoorSlachtoffer

StemvoorSlachtoffer

145 signatures 105 to reach 250
H
Hürü D. signed
O
Ozge A. signed
T
turkoz z. signed
A
acar g. signed
A
Adiguzel M. signed
T
Tugba G. signed
T
Tûba G. signed
B
basir h. signed
N
Nejla C. signed
B
Bekar S. signed
Started by Anonymous 15 years, 9 months ago
10 puntenprogramma aan Minister van Justitie (Manifest van het Slachtoffer) - voor meer erkenning van slachtoffer in de rechtspraak - de onherroepelijkheid van bepaalde vonnissen (bv. assisenzaken) in vraag stellen - meer oog hebben voor traumatiserende effecten van een té lichte uitspraak voor het slachtoffer - voor een strafmaat die in verhouding staat ten aanzien van het aangedane leed aan het slachtoffer - de maatregel van 'verjaren van de feiten' niet altijd stikt toepassen; soms zijn er gegronde redenen om er van af te stappen (denk aan pedofiele misdrijven) - uitspraken met alternatieve straffen voorzien, zodat de dader er beter van wordt - gelijke of gelijkwaardige rechtspraak voor slachtoffer als voor dader - meer concrete richtlijnen over arrondissementen heen, in verband met strafmaat - een transparantere rechtspraak bv. door verplichte motivering bij de gekozen strafmaat

Updates

November 20, 2010

The Minister of Justice can no longer hide behind silence while the current system continues to trample on victims. This momentum proves that people are fed up with a judicial process that treats offenders better than those they destroyed.

Reached 100 supporters

November 20, 2010

6 Comments

B
Bart Schwartz
15 years ago Featured

STRAFMATEN OMHOOG!!! Het is een lachertje in de rechtbank soms.

E
Els Norton
15 years ago Featured

Slachtoffers hebben ook een stem nodig. Heel goed initiatief.

L
Lieve Jordan
15 years ago Featured

Eindelijk. De dader krijgt altijd alles en de slachtoffers worden vergeten. Hoop dat ze snel wat veranderen want dit kan zo niet langer.

D
Dirk Hassan
15 years ago Featured

Mijn hart gaat uit naar iedereen die dit leed heeft moeten dragen terwijl de dader na een paar jaar alweer buiten loopt. Dit moet stoppen.

K
Koen Gibson
15 years ago Featured

Het is toch niet normaal dat misdadigers meer rechten hebben dan de mensen die ze kapot hebben gemaakt. Tijd voor actie.

A
Anja Porter
15 years ago Featured

Die verjaring is echt belachelijk bij zulke zware zaken. Laat gerechtigheid eindelijk eens zegevieren.

Help this petition grow

Share it with friends to help reach 250 signatures.

Sign Petition

We never post to your account. Social sign-in is used only to verify your signature.

or sign with Email

Add a comment?

Your signature will be added via . Tell others why you're signing — it's optional.

By signing, you accept iPetitions Terms of Service and Privacy Policy.

Share Petition

Don't stop at signing, share the petition link with friends to multiply our impact

Copy link or share directly

Instagram
QR Code