Skip to main content
Petitie singles tegen onredelijkheid Turteltaks

Petitie singles tegen onredelijkheid Turteltaks

701 signatures 49 to reach 750
T
Trudy S. signed
M
Miek D. signed
P
P V. signed
S
Someone signed
S
Someone signed
E
Erwin S. signed
S
Someone signed
S
Someone signed
S
Someone signed
S
Someone signed
SR
Started by Sigal Rabinovitz 10 years, 9 months ago

Turteltaks - een zoveelste maatregel die vooral alleenstaanden treft!

België telt momenteel ruim 1,6 miljoen alleenstaanden. Dit cijfer is alsmaar in stijgende lijn. De groep alleenstaanden wordt op vele fiscale vlakken reeds gediscrimineerd. Wij wensen met deze petitie de nadruk te leggen op de onredelijke gevolgen van de Turteltaks voor singles. Zoals fiscaal expert Michel Maus stelt zijn het de alleenstaanden die het grootste slachtoffer zijn van de beslissing van de Vlaamse regering om de elektriciteitsfactuur voor elk gezin met 100 euro per jaar te verhogen. Bovendien stelt hij dat met de Turteltaks alleenstaanden 166 euro betalen per gebruikt megawattuur terwijl dat voor een gemiddeld gezin 28 euro zijn en voor middelgrote bedrijven zelfs maar 0,40 euro per megawattuur. Hoe minder je verbruikt, hoe meer je betaalt dus.

De gezinnen en vooral de alleenstaanden draaien grotendeels op voor de fouten en pogingen tot rechtzettingen van de historische oversubsidiëring. Dan hebben we het nog niet eens gehad over wie vooral van deze subsidies heeft genoten, toch niet die alleenstaanden die nu het meest per kop moeten betalen?

Akkoord dat er maatregelen dienen genomen te worden. Maar laat dit wel doordachte en eerlijke maatregelen zijn met een correct beleid en een eerlijke doorrekening. Dit is geen politieke stelling. Wel een stelling dat er opnieuw fiscale maatregelen worden ingeroepen op de kap van de reeds meest benadeelden!

We verzoeken om een herziening van deze onredelijke maatregel die in verhouding de alleenstaanden het hardst treft en vragen bijgevolg om een eerlijk beleid!

Infographic gebaseerd op info 'De Redactie' 21/10/2015

Updates

November 2, 2015

We hit 500 signatures today. Post this link on your Facebook wall right now to keep the pressure on the Flemish government. Email your local representative to demand a fairer distribution of the Turteltaks costs.

Reached 500 supporters

November 1, 2015

October 31, 2015

We are approaching 500 signatures but we need a final push to hit this target before the week ends. Post the link to your Facebook feed right now. Text three people in your contact list and demand that they sign this today.

Reached 100 supporters

October 26, 2015

13 Comments

G
Greta Verplancke
10 years ago Featured

Madame Turtel zelf zal daar geen last van hebben met haar maandelijks salaris van 10705,52€!!

A
andre schils
10 years ago Featured

De gewone man arbeider met een gewone loon zal altijd de last dragen blijkbaar. En de rest zullen hun zakken wel blijven vullen!!

D
Danny schils
10 years ago Featured

Dat ze diegenen die genoten hebben van die oversubsidiëring belasten en niet iedereen!

V
Vuegen
10 years ago Featured

niet akkoord met deze taks! Zij die zonnepanelen hebben moeten dit maar betalen! Niet diegene die ze niet hebben! Of vorder van elk parlementslid 500 euro, jullie verdienen toch teveel. Afschaffen die heffingen op Electriciteit , een basisbehoefte!

N
NAIMA ALBDIOUNI
10 years ago Featured

Deze onrechtvaardige en onevenredige maatregel moet afgeschaft worden. Alleenstaanden zijn in België altijd de dupe van alle fiscale maatregelen en op bijna ieder vlak moeten zij inleveren, meer of evenveel betalen als meerverdieners, bedrijven en gezinnen. De rechten van de single moeten worden gewaarborgd en verdedigd vanaf nu. SLING doet dit met verve.

S
Sigal Rabinovitz · petition starter
10 years ago Featured

Singles, verenig u en maak gebruik van deze kans om ons ongenoegen te uiten over de onredelijke fiscale regels die ons als doelgroep ten onrechte benadelen

K
Katrien Billiet
10 years ago

Laat ze dan zelf eens single zijn!

N
Nick Dhondt
10 years ago

Dit kan absoluut niet. Wie denkt turtlenek wel dat ze is ?

Help this petition grow

Share it with friends to help reach 750 signatures.

Sign Petition

We never post to your account. Social sign-in is used only to verify your signature.

or sign with Email

Add a comment?

Your signature will be added via . Tell others why you're signing — it's optional.

By signing, you accept iPetitions Terms of Service and Privacy Policy.

Share Petition

Don't stop at signing, share the petition link with friends to multiply our impact

Copy link or share directly

Instagram
QR Code