Volodymyr Yermolenko Kiev 0

Free Savchenko: Atviras laiškas Europos vadovams

355 people have signed this petition. Add your name now!
Volodymyr Yermolenko Kiev 0 Comments
355 people have signed. Add your voice!
36%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just nowKreipiamės į jus visus kviesdami jus imtis ypatingų žingsnių siekiant nedelsiant ir be jokių sąlygų išlaisvinti 35 metų Nadią Savčenko, Ukrainos pilietę, pagrobtą ir kalinamą daugiau nei 20 mėnesių Rusijos Federacijoje. Rusijos valdžia tyčiojasi iš piliečio ir žmogaus teisių, iš tarptautinės teisės ir savo šalies konstitucijos. Tyčiojasi ir iš tarptautinės bendrijos bei Minsko susitarimų.

Ligšiolinės tarptautinės visuomenės pastangos pasirodė neveiksmingos. Protestuodama prieš Rusijos teismo veiskmus Nadia Sančenko kovo 4 d. paskelbė sauso bado streiką. Tai, ar pavyks išgelbėti Jos gyvybę, bus testas, ar tarptautinė diplomatija yra veiksminga ir ar mes esame ištikimi Europos vertybėms.

-----

Priedas:

PASKUTINIS UKRAINOS KARO BELAISVĖS NADIEŽDOS SAVČENKO ŽODIS (vertė Rasa Rimickaitė)

Nepripažįstu nei savo kaltės, nei nuosprendžio, nei Rusijos teismo. Jeigu bus paskelbtas mane nuteisiantis nuosprendis, apeliacijos nebus. Noriu, kad visas demokratinis, civilizuotas pasaulis suprastų, jog Rusija yra totalitarinio režimo ir pasipūtusio diktatoriaus valdoma trečiojo pasaulio šalis, kuriai nusispjaut ant žmogaus tesių ir tarptautinės teisės.

Situacija, kai tie patys žmonės pagrobia žmogų, jį kankina, o po to dar elgiasi taip, lyg turėtų teisę jį teisti, yra absurdiška! Ar iš viso galime kalbėti apie kokį nors teisingą teismą?! Rusijoje neegzistuoja kažkas tokio kaip teismas ir tyrimas! Joje egzistuoja tik Kremliaus lėlių teatrėlio farsas. Manau, kad dalyvauti jame yra absoliučiai beprasmiškas mano gyvenimo laiko gaišinimas!

Todėl apeliacijos nebus. O bus taip: po nuosprendžio tęsiu bado streiką dar dešimt dienų, kol neįsigalios nuosprendis, netgi neprikalsuomai nuo to, ar jis bus išverstas į ukariniečių kalbą, kadangi jiems vertimas – tai galimybė tempti laiką. Po dešimties dienų aš paskelbsiu sausą badą ir tada Rusija turės ne daugiau kaip dešimt dienų tam, kad grąžintų mane atgal į Ukrainą, iš kurios buvau pagrobta! Ir man visiškai tas pats, kaip jie tai argumentuos!

Girdėjau apie gana gerus diplomatinius Petro Aleksandrovičiaus Porošenkos sugebėjimus. Tikiuosi, kad tų jo diplomatinių sugebėjimų pakaks susitarti Rusijoje su vienu idiotu… Juk jis pažadėjo mano mamai, kad jau 2015 m. gegužės mėn, būsiu namie.

Ir kol jie derėsis dėl manęs, seks mano gyvybinės jegos, ir Rusija vienaip ar kitaip grąžins mane Ukrainai, gyvą arba mirusią, bet grąžins!

Ir visas tas dešimt dienų prie kalėjimo vartų dieną ir naktį stovės mano sesuo, kuri lauks, ar mane paleis, ar išneš. O jeigu ją pasodinsite, ją pakeis mano mama, kuriai jau 77 metai. Ar ją taip pat pasodinsite?! Tada į jos vietą stos mano draugė, mano draugas, o už jų stovės ukrainietis, o už jo dar vienas ukrainietis! Prisiminkite, kad visų mūsų neuždarysite! O kai mano tėvynainiai taip stovės, tada paprasti, sąžiningi ir padorūs rusai iš artimaisuių namų pradės jiems nešioti karštą arbatą, sumuštinius ir apklotus, nes kiekvienas jų supranta, kad rytoj šiame tautų kalėjime, vadinamame Rusija, mano vietoje gali atsidurti kiekvieno jų vaikas!

Būtent taip prasideda Majdanai! Ar jums to reikia? Juk bijote to kaip ugnies! Todėl Kremliui būtų geriau, jeigu išsiųsitų mane kuo greičiau ir gyvą!
O visam pasauliui su demokratinėmis jo vertybėmis – ir kuo greičiau, tuo geriau – reikia įsisąvinti istorijos pamokas ir prisiminti, kad savo laiku Europa toleravo Hitlerį, Amerika nebuvo pakankamai ryžtinga, o tai tai atvedė prie antrojo pasaulinio karo.

Putinas yra imperialistinių užmojų kupinas tironas, turintis Napoleono ir Hitlerio kompleksus kartu paėmus! Meška nesupranta žmonių kalbos, supranta tik jėgos kalbą. Todėl jei netapsime ryžtingesni ir laiku teisingai neapibrėšime savo prioritetų, netrukus turėsime trečiąjį pasaulinį karą!

Aš, jau kaip politikė, Rusijai rankos tarptautinėje arenoje daugiau nebepaduosiu. Nejauku duoti ranką tam, kas tau uždėjo antrankius, o tavo tautai grandines. Tačiau prieš priimdama bet kokį politinį savo sprendimą, visada galvosiu apie tai, kokias tai turės pasekmes paprastiems žmonėms tiek Ukrainoje, tiek Rusijoje. Todėl, kad Rusijoje nepaisant visko vis tik yra daug sąžiningų, gerų ir padorių žmonių.


Share for Success

Comment

355

Signatures