Raif Uzkan Lefkoşa District 0

OKUL HARÇLARINA YAPILAN ZAMMA KARŞI İMZA KAMPANYASI

54 people have signed this petition. Add your name now!
Raif Uzkan Lefkoşa District 0 Comments
54 people have signed. Add your voice!
6%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

İlgili Makama;


Bizler aşağıda imza sahibi English School of Kyrenia (ESK) öğrenci velileri olarak okul ve servis ücretlerine okul yönetimi tarafından yapılan zamdan oldukça rahatsız olduğumuzu bildiririz.

Okul yönetiminin daha önce yayınladığı 12 yıllık ödeme planına sadık kalmaması yanında, son zamanlarda Türk parası karşısında gün geçtikçe değer kazanan Sterlin’in yükselişi dönemine denk gelen söz konusu harç zammı, bizleri maddi olarak oldukça sıkıntıya sokmuştur.

Örnek vermek gerekirse şu an için ilkokul seviyesindeki bir öğrencinin her aileye maliyeti aylık olarak, KKTC’de uygulanmakta olan asgari ücretin neredeyse iki katı, yeni işe giren bir devlet memurunun aylık ücretindense çok daha fazladır. Yaşı büyüyen her çocuğun okul harcının da o oranda artmasını da hesaba kartsak ortaya ne kadar büyük meblağların çıktığı sizin de malumunuzdur.

Öğrenci aileleri olarak bizler, ülkedeki diğer okullarda uygulandığı gibi ödeme planlarının bir öğrencinin tüm okul kariyeri boyunca sabit tutulmasının, hâlihazırda dövize endeksli harç ödediğimiz okulu herhangi gibi maddi kayba uğratmayacağına inanıyoruz.

Öte yandan, okulunuzda herhangi bir Okul Aile Birliği bulunmadığından öğrenci aileleri bu ve buna benzer şikâyetlerini dile getirecek ve bunlara çözüm bulacak muhatap bulamamaktadır. Böylesi bir OAB kurulması adına girişimlerimizse devam etmektedir.

Tüm bu nedenlerle okul yönetiminizden yeni eğitim dönemi için yapılan zamların geri çekilmesini talep eder, okul yönetiminin geri adım atmaması durumunda çocuklarımızın okuldaki geleceklerini yeniden değerlendirmek zorunda kalacağımızı tarafınıza bildiririz.

Talebimizi anlayışla karşılayacağınızı umar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla…

ESK Öğrenci Velileri

Share for Success

Comment

54

Signatures