Jam Nik 0

درخواست توقف فوری پروژه پرکردن ساحل گلی بندر درگهان

11 people have signed this petition. Add your name now!
Jam Nik 0 Comments
11 people have signed. Add your voice!
11%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

جناب آقای محمد زاده
رئیس محترم سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاون محترم رئیس جمهور
با عرض سلام و احترام
همانطور که مستحضرید قریب 4 ماه است که سازمان منطقه آزاد قشم با مشارکت بخش خصوصی اقدام به پرکردن 35 هکتار از بهترین سواحل گلی شمال جزیره در بندر درگهان نموده است و بدون توجه به اعتراضات شورای شهر، تجمع مردم ، مخالفت کارشناسان محیط زیست کشور و اصحاب رسانه، این پروژه با شتاب روز افزونی ادامه یافته است.
بر اساس مصاحبه های جنابعالی و معاونان و نیز مدیر کل محترم حفاظت محیط زیست استان هرمزگان روشن شده است که این پروژه فاقد طرح ارزیابی زیست محیطی و مجوز قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست کشور میباشد ضمن اینکه بدون هیچ شکی اجرای این پروژه خلاف ماده 3 و 7 قانون قانون اراضي مستحدث و ساحلي مصوب 1354.4.29 و خلاف اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران میباشد.
لازم به ذکر است که ساحل گلی درگهان و هلر و پیرامون آن، محل تخم گذاری میگوها و سایر آبزیان و محل تغذیه پرندگان مهاجر و نیز محل کاشت هزاران اصله درخت حرا در سالهای گذشته میباشد ضمن اینکه لنگرگاه قایق عا و لنج های صیادان محلی نیز میباشد. توجه داشته باشید که هر روز و هر ساعتی که میگذرد ده ها تن خاک و سنگ در ساحل تخلیه میشود و جبران این تخریبها در کوتاه مدت میسر نمی باشد.
چگونه است که وقتی کشور امارات متحده عربی که ساحل آن فاقد ارزش زیست محیطی معادل سواحل کشورمان میباشد اقدام به ساخت جزایر مصنوعی در خلیج فارس مینماید مسئولان محترم کشور از آن انتقاد میکنند و به مراجع بین المللی شکایت میبرند و اکنون که تخریبهای مشابهی در کشور عزیزمان انجام میشود اقدام جدی و درخوری صورت نمی پذیرد؟
چگونه است که وقتی در رسانه های خارجی از نام جعلی خلیج فارس استفاده میشود سفارت کشورمان در آن کشور اعتراض میکند اما اکنون که محیط زیست خلیج فارس با رویه های ناصواب مسئولان در معرض تهدیدات جدی قرار دارد سکوت پیشه میشود؟ آیا ارزش محیط زیست این پهنه آبی کمتر از نام آن است؟
ما امضا کنندگان این نامه از جنابعالی انتظار داریم بر خلاف روال گذشته آن سازمان محترم، این موضوع را در اولویت قرار داده و اهمیت بیشتری برای آن قائل شوید و دستور توقف هر چه سریعتر این پروژه و پیگرد قانونی متخلفان را صادر فرمائید.

با تشکر
جمعی از دلسوزان محیط زیست خلیج فارس

Links


Share for Success

Comment

11

Signatures