Mehdi Hadavi 0

نامه ی جامعه ی متخصصان بیهوشی کشور به رئیس جمهور

1181 people have signed this petition. Add your name now!
Mehdi Hadavi 0 Comments
1181 people have signed. Add your voice!
60%
Maxine K. signed just now
Adam B. signed just now

رياست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر روحانی

با سلام

احتراماً نامه ی حاضر درددل جمع کثیری از پزشکان متخصصین بیهوشی و مراقبت های ویژه میباشد به حضور شما كه رياست دولت تدبیر و اميد می باشيد، تا شايد به یاریتان عدالت به رشته مظلوم بیهوشی و مراقبتهای ویژه جريان يابد و اندكي دلهاي خسته متخصصين این رشته ی سراسر استرس آرام گیرد.

كاش گهگاه به اتاق عمل ها سر ميزديد تا با متخصص بيهوشی و كارهايش بيشتر آشنا ميشديد.

كسی كه مسوليت اتاق عمل با وی بوده و در صورت هرگونه حالت بحران يا اورژانسی مسوليت رهبری تيم احيا را به عهده دارد و بدليل مسوليت خطيری كه در ارتباط با احيا بيماران و مادران باردار و نوزادان پرخطر دارد هميشه تحت فشار و استرس از يكطرف و مسايل قانونی و مشكلات ديگر از سوی ديگر ميباشد.

اما متاسفانه اين قشر از تخصص پزشكی كه تقريبا تمام ساعات كاری خود را در بیمارستان و اتاق عمل و ای سی یو سپری ميكند از عدالت بين رشته ای برخوردار نبوده و با وجود کمی درآمد نسبت به حجم کاری ومسئولیتی بالا بازهم تحت فشار بيمه هاي درماني است. بیمه ها دائماً به طرز غیر کارشناسانه ای در حال كسر کردن از همین مبالغ ما ميباشند و اخيرا شايعاتی از سوي شورای عالی بيمه شنيده ميشود كه تصميم دارند همین تعرفه غیر عادلانه متخصصین بيهوشی را مجدداً كاهش دهند..

سوال اینجاست که آیا اگر در شرایط کمبود بودجه، آموزش و پرورش فقط حقوق معلم ادبیات یا ریاضی را کم کند، صحیح است؟

و دیگر اینکه چرا باید جهت کمبود بودجه طرح تحول از دستمزد پزشکان که فقط18%از هزینه کل طرح است، کسر شود؟ چرا هزینه عدم مدیریت و هزینه القایی در اقلام مصرفی را باید پزشک بدهد؟

لازم به ذکر است درآمد متخصص بيهوشي با وجود تبعیضهای فعلی تحت فشار غیرعلمی سنگين بيمه بوده و اين موجب دلسردی و تشویش ذهنی جمع ٤٠٠٠ نفری متخصصين بيهوشی سراسر كشور شده است که میتواند ناخواسته منجر به اختلال در امر درمان بیماران دردمند شود و قطعاً مسئولیت عواقب این مورد ، متوجه شورای عالی بیمه سلامت خواهد بود.

متخصصین بیهوشی کشور در جهت رعایت عدالت بین رشته ای امید دارند که نه تنها کاهشی در تعرفه های فعلی صورت نگیرد بلکه این تعرفه ها به نوعی هماهنگ با مدلهای رایج در ممالک مترقی افزایش نیز یابد. لذااز حضرتعالی خواهشمنديم به تدبیری جلوی اين بی عدالتی را بگيريد.

با تشکر فراوان

سربازان گمنام نظام سلامت

جمعی از متخصصین بیهوشی کشور

Share for Success

Comment

1181

Signatures