Istanbul Buyuk Sehir Belediye Baskanindan Bilgi Istegi

Sayın Kadir Topbaş,

4982 Bilgi Edinme Kanununun bana verdiği hak ile size sormak istiyoruz,

1-) 16.05.2013 pazar günü İstanbul Kazlıçeşmede yapılan akp mitinginde,insanları taşıyan kamuya ait belediye otobüslerinin kullanılması kanunlara aykırı değilmidir?

2-) Kamuya ait olan ve parasını bütün İstanbul halkının ödediği bu otobüslere iktidar partisinin başkanının dolayısıyla başbakanın resimlerinin yapıştırılması ve çeşitli parti propagandasının yazılı olduğu afişlerin araçlarda kullanılması kanunlara uygunmudur?

3-) Beyan ettiğiniz gibi bu araçların parası ödenmiştir dediniz..Kamuya ait olan araçların para karşılığında olsa bir partinin yandaşlarına kiralamak sizce hem ne kadar etikdir ve kanunlara uygundur..Ayrıca belediye otobüslerinin kiralanması,kiraya verilebilir ibaresi hangi kanun maddesinde bulunmaktadır?

4-) Ayrıca cebinde parası olmayan vatandaşın hiç bir süretle binemediği metro,metrobüs ve bu araçların bedava insan taşıması (dini bayramlar hariç) sizce ne kadar etik dir?

Yukarıda belirttiğim 4 maddelik beyanımı sizlerden 4982 sayılı yasa gereği cevaplandırmanızı arz etmekteyim.

Saygılarımizla

Links


Discussion

No comments yet.

join the discussion

Recent signatures

  • username

    mustafa eksi, Turkey

    2 years ago Comments: -
  • username

    muhtara, Turkey

    2 years ago Comments: -
  • username

    Füsun Akdoğan, Turkey

    2 years ago Comments: -
See more

Petition highlights

There are no highlights yet.